Made To Order
Gray St. Tropez Stone Top Console
SKU: Ard-345
Lead Times
MADE TO ORDER PRODUCTS
Preparing & Production
UP TO 24 WEEKS
Each piece is made to order and crafted specifically for your project. Depending on the design, selected materials, and level of customization, production may take up to 24 weeks.
Our custom furniture is built by skilled artisans with careful attention to detail, resulting in a one-of-a-kind piece made exclusively for you.
+
Shipping
6-8 Weeks
Delivery
Warehouse Pick-Up/ Curbside / White Glove
Please contact us for additional shipping and delivery options.
Product Overview
| Made To Order / Ready To Ship | Made To Order |
| Customizable | Yes |
| Stone Layout Approval | Yes |
Features
| Overall Length: | 78” (198cm) |
| Overall Height: | 33" (84cm) |
| Overall Depth: | 21" (53cm) |
| Number Of Drawer | 9 |
| Top Material: | Stone |
| Stone Type: | Marble |
| Top Fİnish: | Polished |
| Body Material: | Wood Veneer |
| Veneer Color: |
Gray Oak |
| Veneer Finish: | Natual |
| Middle Drawers Front Material: | Shagreen Leather |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Base Finish: | Polished |
| Base Color: | Chrome |
Assembly
| Assembly Required | No |
2 Options