Made To Order
Merope Brown Agathe Stone Entryway Table
SKU: ARD-358 Console
Lead Times
MADE TO ORDER PRODUCTS
Preparing & Production
UP TO 24 WEEKS
Each piece is made to order and crafted specifically for your project. Depending on the design, selected materials, and level of customization, production may take up to 24 weeks.
Our custom furniture is built by skilled artisans with careful attention to detail, resulting in a one-of-a-kind piece made exclusively for you.
+
Shipping
6-8 Weeks
Delivery
Warehouse Pick-Up/ Curbside / White Glove
Please contact us for additional shipping and delivery options.
Product Overview
| Made To Order / Ready To Ship | Made To Order |
| Customizable | Yes |
| Stone Slab Approval Process Before Production | Yes |
Features
| Overall Length: | 59” (150cm) |
| Overall Depth: | 15.7” (40cm) |
| Overall Height: | 29.5” (75cm) |
| Top Thickness: | 0.4" (1cm) |
| Top Material: | Tempered Clear Glass |
| Top Shape: | Cornered Rectangular |
| Stone Type: | Brown Agathe Semi Precious |
| Stone Finish: | Glossy |
| Base Material: | Stainless Steel & 1.2" Thickness Clear Acrylic |
| Base Finish: | Polished |
| Base Color: | Chrome |
Assembly
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Level | Partial |
| Tools Needed for Assembly | Allen Key (Included) |
2 Options