Made To Order
Porto Chair
SKU: MP-011-Fabric
Lead Times
MADE TO ORDER PRODUCTS
Preparing & Production
UP TO 24 WEEKS
Each piece is made to order and crafted specifically for your project. Depending on the design, selected materials, and level of customization, production may take up to 24 weeks.
Our custom furniture is built by skilled artisans with careful attention to detail, resulting in a one-of-a-kind piece made exclusively for you.
+
Shipping
6-8 Weeks
Delivery
Warehouse Pick-Up/ Curbside / White Glove
Please contact us for additional shipping and delivery options.
Product Overview
| Made To Order / Ready To Ship | Made To Order |
| Customizable | Yes |
Features
| Overall Width: | 38.6” (98cm) |
| Overall Depth: | 35.8” (91cm) |
| Overall Height: | 32.7” (83cm) |
| Upholstery Material: | Fabric / Leather |
| Legs Material: | Stainless Steel |
| Legs Finish: | Polished |
| Legs Color | Brass Color PVD Titanium Coated |
Assembly
| Assembly Required | No |
4 Options